O konkursie

Informujemy, że zwycięzcami VI edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii zostali:

W województwie dolnośląskim:

  1. „Ultradźwięki nietoperzy kreatywną nicią naukowej pajęczyny współpracy”, projekt złożony przez Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu,
  2. „Miejski dom dla zwierząt objętych ścisłą ochrona”, projekt złożony przez Fundację Edukacyjną „Szczęśliwa",
  3. „Środowisko ponad wszystko. Okaż kulturę i chroń naturę", projekt złożony przez Przedszkole Publiczne Nr 20 z Oddziałem Żłobkowym i Oddziałem Integracyjnym w Głogowie,
  4. „Chronimy owady”, projekt złożony przez Stowarzyszenie Mieszkańców Krzydliny Wielkiej KREDA,
  5. „ZIELONY ZAKĄTEK”, projekt złożony przez Gminę Prusice.

W województwie mazowieckim:

  1. "Rumiankowa Aleja Kasztanowa”, projekt złożony przez Fundację im. ks. Prof. Ryszarda Rumianka w Warszawie,
  2. „Borkowska Akademia odpadowa” projekt złożony przez Gimnazjum w Borkowie Kościelnym,
  3. „Królewskie owoce”, projekt złożony przez Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Wydział Ochrony Środowiska,
  4. „EkoDzieciaki - to My! Budowa ścieżki edukacyjnej przy SP nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie, projekt złożony przez SP nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie,
  5. „Czysta Gmina- Czyste Mazowsze”, projekt złożony przez Gminę Ostrów Mazowiecka.

W województwie opolskim:

  1. Lanie wody wyszło z mody”, projekt złożony przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Gnojnej,
  2. „Laboratorium kreatywności „Bioróżnorodność - nasza przyroda, nasza przygoda”, projekt złożony przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Dzierżona w Kluczborku,
  3. „Leśne Centrum Edukacyjne", projekt złożony przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Spórok,
  4. „Ratowanie lokalnego środowiska naturalnego poprzez doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt ratowniczy”, projekt złożony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Źlinicach – Boguszycach,
  5. „W poszukiwaniu Gwiazdosza Czarnogłowego"- cykl warsztatów edukacyjnych i działań służących zwiększeniu świadomości mieszkańców związanej z tematem ochrony środowiska”, projekt złożony przez Strzelecki Ośrodek Kultury.

W województwie podkarpackim:

  1. „Śladami tęczy – alejka barw terapią dla nas, domem dla motyli”, projekt złożony przez Stowarzyszenie ARS VIVENDI na Rzecz Rozwoju ZS im UNICEF w Rzeszowie,
  2. „Harcerski ogród ekologiczny”, projekt złożony przez Chorągiew Podkarpacka, Hufiec ZHP Jarosław im. Czesławy „Baśki" Puzon,
  3. „Ptasie radio - program edukacji ekologicznej dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Gminy Miejsce Piastowe”, projekt złożony przez Gmina Miejsce Piastowe,
  4. „Gramy w Zielone...", projekt złożony przez Szkołę Podstawową w Wojtkowej,
  5. „Jeśli nie my to kto? Jeśli nie teraz to kiedy?”, projekt złożony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno.

W województwie wielkopolskim:

  1. „Zielona energia – zdrowi mieszkańcy”, projekt złożony przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy,
  2. „Nasza gmina z naturą trzyma!”, projekt złożony przez Gminę Krobia,
  3. „Czy nad Prosną i Garbaczem życie ekologicznie płynie?, projekt złożony przez Zespół Szkół w Żegocinie Szkoła Podstawowa w Żegocinie,
  4. „Moda na zioła”, projekt złożony przez Zespół Szkół w Otocznej,
  5. „Przyroda wokół nas", projekt złożony przez Stowarzyszenie „Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zobacz film z realizacji projektów w poprzedniej edycji konkursu.